Pszichológiai Szakrendelés
KÖZPONTI TELEFON:
Új betegek vizsgálatára, illetve kontroll vizsgálatra előre láthatóan leghamarabb június közepétől tudunk időpontot kiadni.
Kivételt képeznek a sürgős kérések – ezeket munkatársaink a bejelentkezés alapján besorolják és eszerint adunk időpontot.
Receptkérés
A jelenlegi járványhelyzet miatt elektronikus receptek felírása lehetséges. Ezek a felírást követő napon válthatók ki bármely gyógyszertárban a gyermek TAJ-kártyájával és a kiváltó személyi igazolványának felmutatásával.
Receptkérés hétfőn 9:30-tól 14 óráig, keddtől péntekig 8-14 óráig a +36-30-570-6398-as telefonszámon Balogh Éva koordinátornál vagy a gyermeket gondozó pszichiáternél a +36-1-363-3901-es telefonszámon lehetséges.
Igazolások meghosszabbítása
Emelt CSP, gyógyszer felírási javaslat, KGY javaslat, GYOD stb.
Ezek az igazolások a veszélyhelyzet miatt a 88/2020 (IV.5.) számú Kormányrendelet értelmében automatikusan meghosszabbodnak a veszélyhelyzet megszűnését követően 60 napig.
Probléma, kérdés esetén kérjük keresse hétfőn 9:30-tól 14 óráig, keddtől péntekig 8-14 óráig a +36-30-570-6398-as telefonszámon Balogh Éva koordinátort, vagy a gyermeket gondozó pszichiáter/pszichológus kollégát közvetlenül az +36-1-363-3901-as központi telefonszámon.
Nagyon köszönjük megértésüket és együttműködésüket!
Munkatársak
Kapcsolódó osztályok és ambulanciák:
Kapcsolódó Kisokos cikkek:
Reziliencia – avagy tanítható-e a megbirkózás képessége?
Reziliencia. Gyermekekkel foglalkozó szakemberként gyakran használjuk ezt a kifejezést. Na de mit is jelent ez? Rugalmas ellenállóképesség.
Hogyan éljünk együtt a cukorbetegséggel?
Egy idő után azt tapasztalják majd, hogy nem a cukorbetegség uralja a családot, hanem a család „irányítja” a cukorbetegséget.
A lelki egészségről karantén után
Hogyan élték meg a gyerekek az iskolák bezárását; vannak-e olyanok, akiket ez kifejezetten előnyösen vagy ellenkezőleg, különösen hátrányosan érintett?
A gyermekkori tikkelésről – a tic és a Tourette-szindróma
A tik valamilyen formájával szinte minden nap találkozunk, mégis sok tévképzet él róla, ami nehezíti felismerését, elfogadását és kezelését. Cikkünkben összefoglaljuk a tik típusait, kezelését, illetve áttekintjük, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni, hogy viselkedjünk a tikkelő gyermekkel.
Elalvási szokások
Szinte mindenkinek vannak sajátos elalvási és alvási szokásai, melyek elősegítik az elalvást és zavartalanná teszik az alvást. Már csecsemőkorban kialakulhatnak ezek a szokások.
Kapcsolódó Híreink:
Bethesda Életmód Tábor 2021
Idén augusztusban megrendezésre került a szokásos Bethesda Életmód Táborunk, a tavalyi járványhelyzet miatti kihagyás után.
Kamasz Szakasz Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpont nyílt!
Tegnap családias megnyitóval, meglepetésekkel, játékkal ünnepeltük a KAMASZ-SZAKASZ Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpontunk indulását!
Kórházi mesekönyvre gyűjtünk!
SEGÍTSETEK! Szponzorokat, támogatókat keresünk kórházi mesekönyvünkhöz!