Pszichológiai Szakrendelés
KÖZPONTI TELEFON:
Bejelentkezés új vizsgálatra
Ambulanciánkhoz tartozó, általunk ellátott területek: Budapest X. és XVI. kerület, Veresegyház, Őrbottyán, Csomád, Vácegres, Erdőkertes, Váckisújfalu, Galgamácsa, Budakalász.
Igazolások meghosszabbítása
Emelt CSP (tartós beteg igazolás), gyógyszerfelírási javaslat, KGY javaslat, GYOD stb.
Ezen igazolások a vészhelyzet miatt a 88/2020 (IV. 5.) számú Kormányrendelet értelmében automatikusan meghosszabbodnak a vészhelyzet megszűnését (2022. május 31. ) követően 60 napig.
A lejáró igazolásokat folyamatosan újítjuk meg. A folyamat elindításához kérjük, keresse Balogh Éva koordinátorunkat hétfőn 10-12:00 óra, keddtől péntekig 8:00-12:00 között a +36-30-570-6398-as telefonszámon.
Nagyon köszönjük megértésüket és együttműködésüket!
Munkatársak
Kapcsolódó osztályok és ambulanciák:
Kapcsolódó Kisokos cikkek:
Aludjunk jól – tippek a minőségi alváshoz
Egyszerűnek tűnik a képlet a jó minőségű alváshoz, hisz alapvető tevékenységünkről van szó. Azonban ritkán tudatosul bennünk, hogy milyen szokásaink vannak e téren, vajon jól csináljuk-e?
Reziliencia – avagy tanítható-e a megbirkózás képessége?
Reziliencia. Gyermekekkel foglalkozó szakemberként gyakran használjuk ezt a kifejezést. Na de mit is jelent ez? Rugalmas ellenállóképesség.
Hogyan éljünk együtt a cukorbetegséggel?
Egy idő után azt tapasztalják majd, hogy nem a cukorbetegség uralja a családot, hanem a család „irányítja” a cukorbetegséget.
A lelki egészségről karantén után
Hogyan élték meg a gyerekek az iskolák bezárását; vannak-e olyanok, akiket ez kifejezetten előnyösen vagy ellenkezőleg, különösen hátrányosan érintett?
„Hogyan kezelje gyermeke orvosát, ápolóját?”
Általános tapasztalat, hogy kórházba kerülni nem öröm. Azonban a gyerekkel kórházba kerülni akár tervezetten, akár váratlanul válik szükségessé, még nagyobb stressz forrása a szülő, de az egész család számára.
A gyermekkori tikkelésről – a tic és a Tourette-szindróma
A tik valamilyen formájával szinte minden nap találkozunk, mégis sok tévképzet él róla, ami nehezíti felismerését, elfogadását és kezelését. Cikkünkben összefoglaljuk a tik típusait, kezelését, illetve áttekintjük, hogy mikor érdemes orvoshoz fordulni, hogy viselkedjünk a tikkelő gyermekkel.
Kapcsolódó Híreink:
Bethesda Életmód Tábor 2021
Idén augusztusban megrendezésre került a szokásos Bethesda Életmód Táborunk, a tavalyi járványhelyzet miatti kihagyás után.
Kamasz Szakasz Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpont nyílt!
Tegnap családias megnyitóval, meglepetésekkel, játékkal ünnepeltük a KAMASZ-SZAKASZ Kognitív Viselkedésterápiás Gyermekközpontunk indulását!
Kórházi mesekönyvre gyűjtünk!
SEGÍTSETEK! Szponzorokat, támogatókat keresünk kórházi mesekönyvünkhöz!