Bethesda kisokos
Segítség orvosainktól a szülőknek
Hogyan lehet az orrcsepp jó barát?
Megfázásos panaszok (orrfolyás, orrdugulás, nátha) esetén az időben elkezdett gondos orrcseppezés és orrtisztítás sokban hozzájárul a mihamarabbi gyógyuláshoz.
De hogyan nyerhetjük el gyermekünk bizalmát, hogy ne legyen tortúra az orrtisztítás, orrcseppezés?
Sportorvosi vizsgálat
Kórházba, szakrendelésre az esetek túlnyomó többségében betegen hozzuk gyermekünket, a kevés üdítő kivétel közé tartozik a sportorvosi rendelés. De mi is történik a sportorvosnál, milyen részvizsgálatokra számíthatunk? Kiss-Soós Eszter gyermekápoló, sportorvosi asszisztens írása.
Szívünk Napja – a gyermekkardiológus szemszögéből
“Magyarországon minden századik élveszülésből egy gyermek születik szívfejlődési rendellenességgel. Ha így tekintjük, ez az egyik leggyakoribb fejlődési rendellenesség”-meséli Dr. Gyömörei Beáta, gyermekkardiológus főorvosunk.
Fogzási fájdalom – hogyan éljük túl?
Cikkünkkel szeretnénk megkönnyíteni ezt az esetenként embert próbáló periódust – összegyűjtöttük a fogzási fájdalom csillapításának lehetőségeit, különös tekintettel a hosszútávú fájdalomcsillapításra.
Vízbe fulladás
Ha víz mellett vagyunk, mindnyájunknak tisztában kell lennünk azzal, hogyan kell figyelnünk a fürdőzőket. A vízbe fulladás megtévesztően csöndes esemény. De milyen jelekből ismerhetjük fel, hogy valaki fuldoklik?
Aludjunk jól – tippek a minőségi alváshoz
Egyszerűnek tűnik a képlet a jó minőségű alváshoz, hisz alapvető tevékenységünkről van szó. Azonban ritkán tudatosul bennünk, hogy milyen szokásaink vannak e téren, vajon jól csináljuk-e?
Miával úgy kell bánnunk, mint egy porcelánbabával
„Meg kell tanulni értékelni a hangyányi, apró pozitív pillanatokat. Ezek jelentik a túlélést” hangsúlyozza Judy, akinek 18 hónapos kislánya, Mia Dravet-szindrómás.
Szoptatás a COVID-19 járvány idején
A szoptatás a COVID-19 fertőzött édesanyáknak is javasolt. Tudjon meg többet cikkünkből az oltás és a Favipiravir alkalmazásáról szoptatás alatt!
Mellfájdalom okai szoptatás alatt
Mellfájdalom okai szoptatás alatt: kisebesedő mellbimbó, tejcsatorna elzáródás, tejkő, bleb, mellgyulladás. Lássuk mit tehetünk!
Szoptatási pozíciók
A megfelelő szoptatási pozícióban az édesanya és a gyermek is kényelmesen helyezkedik el. Nagyon fontos, hogy a gyermek stabilan, biztonságban érezze magát, akkor fog tudni 100%-ban a szopizásra koncentrálni.
A szülés utáni első 2 hét szoptatási kihívásai
Szoptatási szempontból talán a legkritikusabb időszak a baba születése utáni első 2 hét. Az újszülöttek megszületés után vesztenek a születési súlyukból, melyet az első 2 hétben vissza kell nyerniük.
Az anyatej és a tápszer
A csecsemő számára fél éves korig az ideális táplálék az anyatej. Az anyatej összetétele és mennyisége a baba igényeihez alkalmazkodik, akár egy szoptatás alatt vagy napszaknak megfelelően is.
Kórházlelkészként a fogyatékkal élőkért
Rideg Gyula kórházlelkészt kérdeztük arról, hogy mi a szerepe a spiritualitásnak a kórház életében, és hogyan segíti ő maga is az érintett családokat.
Reziliencia – avagy tanítható-e a megbirkózás képessége?
Reziliencia. Gyermekekkel foglalkozó szakemberként gyakran használjuk ezt a kifejezést. Na de mit is jelent ez? Rugalmas ellenállóképesség.
Miért kell annyi oltással beoltatni a kicsiket?
Miért oltjuk „annyi minden” ellen a gyermekeket? Melyek a kötelező és szabadon választható vakcinák, és hogyan hatnak? Mit jelent a nyájimmunitás és a fészekimmunitás?
Altatás, fogászat, és ami mögötte van
A Bethesda Gyermekkórház SNI Fogászatán olyan gyermekeket kezelnek, akiknek a fogászati ellátásuk csak altatásban végezhető el.
Hogyan éljünk együtt a cukorbetegséggel?
Egy idő után azt tapasztalják majd, hogy nem a cukorbetegség uralja a családot, hanem a család „irányítja” a cukorbetegséget.
A térdekkel Suttogó
A térdekkel Suttogóval Dr. Jórász Zsolttal beszélgettem arról, mi történik a sérüléstől a gyógyulásig vezető úton.
Orrpolip gyermekkorban?
Orrdugulás, horkolás, savós középfülgyulladás hátterében gyermekkorban a leggyakrabban nátha, allergia, orrmandulagyulladás áll, de bizonyos esetekben előfordulhat, hogy az orrüregben és melléküregben kialakuló polipok a felelősek.
Gluténérzékenység, búzaallergia, laktózérzékenység, tejallergia
Gluténérzékenység, laktózérzékenység, tejallergia és búzaallergia gyermekkorban? Segítünk kiigazodni az ételintolerancia, allergiák világában!
Krónikus fájdalom gyermekkorban
Anya, megint fáj… Sokak számára ismerős ez a szívbemarkoló mondat. Cikkünkből megtudhatja, hogy mit tehet szülőként!
Altatásban fogászat
Altatásos fogászat SNI-s gyermekeknek. Vajon mit él át az a gyermek, aki speciális bánásmódot igényel, és megtudja, hogy fogászati beavatkozás vár rá?
Idegentestek a légútban
Így mentheted meg az életét, ha félrenyelt és fullad! Rohangál a játszótéren mogyoróval a kezében, vagy egyszerűen csak szeret felfedezni, és a szájába dug mindent, amit talál.
Lázgörcs
A lázgörcs a gyermekkori görcsös állapotok leggyakoribb formája, típusosan a láz felszálló szakaszában jelentkezik, akár már 37 fok körül bekövetkezhet.
Agyrázkódás után visszatérés az iskolába, sportba
Agyrázkódás után visszatérés az iskolába, sportba cikkünkben összegyűjtöttük a lépcsőfokokat a teljes gyógyuláshoz!